Pobieranie Dodatku AllVideos

Pobieranie Dodatku AllVideos

Na witrynie Joomla.org jesteśmy teraz na podstronie Multimedia. Znajdują się tu multimedialne dodatki/rozszerzenia Joomli. Jednym z najpopularniejszych i najwyżej ocenianych, jest dodatek AllVideos. Spróbujemy właśnie jego zainstalować na naszym portalu. Dodatek AllVideos jest tak popularny, że znajduje się również na Polskiej witrynie Joomla – Joomla.pl, pliki, multimedia, galerie filmów……..

…..Ale! Na polskiej witrynie jest on przystosowany do Joomla 1,5 – starszej wersji Joomli, być może nie będzie więc współgrać z nowszą Joomlą 2,5. (sytuacja jest taka w chwili gdy piszę ten tekst –może jednak gdy będziesz go czytać ktoś przetłumaczy już na język polski nowe AllVideos, dostosowane do Joomla 2,5 )

Kliknijmy na dodatek AllVideos. Otwarł nam się szerszy jego opis. Pamiętajmy, że powinien być on kompatybilny z wersją Joomli którą obecnie posiadamy (W naszym przypadku jest kompatybilny z Joomla 2,5 – wszystko się więc zgadza. ) Pobierzmy program AllVideos – kliknijmy na mały szary guzik po prawej stronie „Download”.

Przeszliśmy teraz na stronę firmy Joomlaworks, produkującej dodatki do Joomli. Jesteśmy na podstronie jednego z jej produktów – darmowego programu AllVideos. Przewińmy podstronę w dół. Po prawej widzimy dwa guziki: zielony i niebieski. Niebieski przycisk to program AllVideos przeznaczony dla programu Joomla 2,5. Jeśli posiadamy Joomla 2,5 kliknijmy na niego.

Wyświetli nam się okienko mówiące, że rozpoczęto pobieranie pliku. Kliknijmy „Ok” by zapisać go na dysku naszego komputera.