Instalowanie dodatku AllVideos

Instalowanie dodatku AllVideos

Zalogujmy się teraz do zaplecza naszej Joomli. Gdy jesteśmy zalogowani,  na szarym pasku u góry strony, najedźmy na napis Rozszerzenia. Rozwinie nam się lista, kliknijmy napis Instalacje.

Jesteśmy teraz na podstronie Instalatora, pierwszy podpunkt u góry to „Instaluj z pakietu” Tuż przy nim umiejscowiony jest przycisk „Przeglądaj” naciśnijmy go i odszukajmy na dysku naszego komputera plik AllVideos. Naciśnijmy otwórz – plik pojawi się w naszym oknie. Jest on spakowany, jednak program Joomla będzie potrafił sam go rozpakować (Ale uwaga! W nazwach niektórych innych dodatków jest napis unzipfirst – oznacza on, że trzeba je będzie najpierw rozpakować, żeby wgrać je później z dysku komputera do Joomli.)

Gdy znaleźliśmy już nasz dodatek kliknijmy przycisk: wczytaj plik i zainstaluj. Rozpocznie się wczytywanie dodatku. Gdy się zakończy powinien pojawić się napis: „Dodatek zainstalowano poprawnie”

Dodatek All videos jest już więc na naszym komputerze, ale wciąż pozostaje nieaktywny. Na szarym pasku u góry strony najedźmy więc na podpunkt Rozszerzenia, gdy otworzy się lista, kliknijmy podpunkt dodatki. Przenieśliśmy się na podstronę dodatków. Po lewej mamy listę dodatków zainstalowanych w naszej Joomli, po prawej zaś w podpunkcie „status” są czerwone kółka lub zielone „ptaszki”. Odszukajmy nasz dodatek – AllVideos. Na razie jest przy nim czerwone kółeczko, nie pozwalające na jego uruchomienie. Kliknijmy na nie – zmieni się w zielony znak. Teraz możemy dodawać filmy wideo do naszych artykułów.