Instalowanie dodatku

Instalowanie dodatku

Wejdźmy na zaplecze witryny, najedźmy kursorem na szarym pasku u góry witryny na podpunkt: „Rozszerzenia” i wybierzmy „Instalacje”  Tutaj możemy zainstalować coś z dysku na zapleczu Joomli. Naciśnijmy klawisz „Przeglądaj” i odszukajmy plik galerii na dysku komputera. Naciśnijmy przycisk otwórz – po czym kliknijmy „Wczytaj plik i zainstaluj” Po chwili powinien pojawić nam się komunikat, że komponent zainstalowano poprawnie.

Zainstalowaliśmy więc dodatek. Znajduje się on na naszej stronie, jest jednak niewidoczny dla odwiedzających ją osób. Musimy go jeszcze aktywować.

Najedźmy na szarym pasku u góry na „Rozszerzenia” i później kliknijmy na „Moduły” . Kliknijmy na moduł naszej galerii – „Sigplus”. Otworzy nam się okno, w którym możemy zmieniać różne ustawienia. Spróbujmy więc coś tu zrobić.

Tytuł: możemy tu wpisać tytuł naszej galerii zdjęć-  możemy tu wpisać np. galeria

Pokaż tytuł: zaznaczamy „pokaż” lub „ukryj” – zależy czy chcemy by tytuł był widoczny czy też nie.

Pozycja: Możemy tu wybrać pozycję naszej galerii. Pozycja 12 oznacza na przykład, że nasza galeria pokaże się na środku ekranu.

Status: Wybieramy „Opublikowano” (aby dodatek był później widoczny)

Dostęp: Wybieramy czy galeria jest dostępna dla wszystkich, czy też tylko dla wybranych – zarejestrowanych itp. „Public” oznacza, że galeria będzie dostępna dla wszystkich.

Język: Wybierzmy „Wszystkie”

 

W klocku poniżej („Przypisz do pozycji menu”) możemy wybrać zasadę przypisania naszego serwisu.

Jeżeli ustawimy „Na wszystkich stronach” – to nasze menu pojawi się na wszystkich stronach które włączymy. Jeżeli ustawimy „Tylko na zaznaczonych stronach” to będziemy mogli zaznaczyć na liście poniżej – w którym menu, czy w którym artykule galeria ma się pojawić a w którym nie. (Jeżeli na przykład chcemy, żeby galeria pojawił się tylko na stronie głównej – musimy zaznaczyć opcję „tylko na zaznaczonych stronach” i poniżej zaznaczyć tylko stronę główną.