Joomla.org

Joomla.org

Jesteśmy na stronie głównej portalu Joomla.org. Jeden z przycisków u góry to „Extend” najedźmy na niego kursorem. Rozwinie nam się lista, naciśnijmy na Extension Directory. Przeszliśmy teraz do nowego okna. Po lewej stronie widzimy listę kategorii dodatków które możemy zainstalować. Kliknijmy na „Photos and Images”, z listy która nam się pojawi wybierzmy „Galleries”, następnie naciśnijmy „Photo Gallery”. Na ekranie zobaczymy listę różnego rodzaju modułów umożliwiających umieszczenie galerii zdjęć. Przy niektórych z nich widać czerwony guziczek „Popular”, oznacza to, że ta galeria jest popularna i często ściągana przez użytkowników Joomli. Inny podpis mówi nam do której wersji Joomli nadaje się ten dodatek. Gwiazdki oznaczają skalę ocen galerii. Jeżeli dużo osób oceniło ją pozytywnie to znaczy, że zapewne rzeczywiście jest ona dobra. Wybierzmy zatem którąś galerię. Jako przykład opiszę najpierw prostą galerię „Sigplus” - możemy jej poszukać za pomocą wyszukiwarki – okienka u góry po prawej, gdzie wpisujemy nazwę.

Naciśnijmy i rozwińmy wybrany przez nas dodatek. Po prawej, pomiędzy innymi pojawił nam się guzik „Download” naciśnijmy go więc. Przeszliśmy do kolejnego okna – wybierzmy ten punkt, który najbardziej pasuje do naszej wersji Joomla. ( np. jeżeli mamy Joomlę 2.5, wybierzmy wersję dla Joomla 2.5)

Kliknijmy na wybraną wersję – pojawiła nam się teraz lista ulepszeń (kolejne wersje programu Sigplus były poprawiane i ulepszane) Najczęściej wersja najnowsza jest najlepsza – kliknijmy więc na nią.

Pojawiła nam się informacja o danym ulepszeniu. Kliknijmy na dole na guzik „Files” i naciśnijmy odsyłacz ze spakowanymi plikami – rozpocznie się pobieranie plików naszej galerii zdjęć.

 

Ok mamy już więc na dysku naszego komputera wszystkie pliki galerii zdjęć . Teraz przeniesiemy je na zaplecze naszej stworzonej w Joomli strony.