Jak dodać obrazek, zdjęcie?

Jak dodać obrazek, zdjęcie?

Jak do naszego nowego artykułu dołączyć teraz ilustracje lub zdjęcia? Aby dodać zdjęcie do konkretnego artykułu, musimy najpierw go włączyć (klikamy na szarym pasku menu u góry – Artykuły, Artykuły wszystkie, potem klikamy na jeden z tych które nam się pojawią.)

Gdy już jesteśmy w tym artykule, kliknijmy na miejsce gdzie wpisuje się tekst. Kliknijmy w tym miejscu, gdzie chcemy by pojawiła się nasza ilustracja. Teraz możemy nacisnąć na guzik „Grafika”. Znajduje się on na dole, pod oknem gdzie wpisana jest treść artykułu (na dole, po lewej stronie). Gdy klikniemy na napis „Grafika” pojawi nam się nowe okno – gdzie możemy wybrać, skąd weźmiemy ten nasz obraz, ilustrację. Guzik „Przeglądaj” pozwala nam przeglądać zasoby naszego komputera, w celu załadowania ich na serwer, kolejna pozycja to „Rozpocznij wczytywanie”. Ten guzik powoduje, że obrazek wędruje z naszego komputera na serwer (pamiętajmy, że obrazek nie powinien mieć zbyt dużej rozdzielczości, oraz powinien być w odpowiednim rozszerzeniu – inaczej niestety się nie załaduje). Gdy nasze zdjęcie już znajdzie się w pliku Joomli wybieramy je w oknie, klikamy na nie i naciskamy przycisk „wstaw” (po prawej stronie u góry).

Obrazek powinien pojawić się teraz w tekście ( w miejscu które wcześniej zaznaczyliśmy kursorem) Możemy powiększać lub pomniejszać rozmiar prezentowanego obrazka chwytając i przeciągając kwadraty na jego rogach (jeżeli przeciągniemy te kwadraty z wciśniętym klawiszem shift, to obrazek zachowa swoje proporcje długości i szerokości, będziemy wówczas manipulować jedynie jego rozmiarem)