Logowanie

Logowanie

Strona główna i zaplecze.

W Joomli istnieją dwa „tryby” – możliwości w których możemy widzieć naszą stronę. Pierwszy z nich to strona główna ( widzi ją każdy Internauta przeglądający naszą witrynę) tutaj pojawiają się artykuły ułożone w odpowiedniej kolejności, sondy, ilustracje itp. To co chcemy by było widoczne, ułożone w sposób w jaki chcemy.

Drugi „tryb” to zaplecze do którego możemy przejść po zalogowaniu się (wpisaniu hasła i nazwy użytkownika). Jest to „teren” administratora. To tutaj powinniśmy wprowadzać zmiany, jeżeli chcemy aby były widoczne na stronie głównej.

 

Opiszę tu co zrobić aby dodać artykuł na naszą stronę Joomla. Pierwszym krokiem będzie wejście na zaplecze, aby to zrobić do adresu naszej witryny (widocznego w oknie naszej wyszukiwarki internetowej) dodajmy dopisek /administrator  potem naciśnijmy klawisz enter.

Pojawi nam się okno zaplecze Joomla gdzie powinniśmy wpisać nazwę użytkownika i hasło. Domyślna nazwa użytkownika to: admin hasło jest takie jakie wybraliśmy podczas instalowania Joomli.