Dodawanie artykułów

Dodawanie artykułów

Jesteśmy teraz w panelu kontrolnym. Widzimy kilka ikon na środku ekranu. Pierwsza ikona po lewej stronie, u góry to ikona dodawania artykułów. Kliknijmy na nią.

Przenieśliśmy się do miejsca gdzie możemy dodawać artykuły. Możemy napisać artykuł bezpośrednio w tym programie. (Bezpieczniej jednak będzie napisać go w Notatniku lub Wordzie a później dopiero skopiować i wkleić do szablonu w Joomli. W ten sposób będziemy pewni, że nie stracimy nagle wpisywanej treści na skutek jakiejś drobnej pomyłki. Zawsze będzie można do niej wrócić w notatniku.)

Pierwszy wpisujemy tytuł naszego artykułu ( będzie się on pojawiał na stronie głównej)

Poniżej tytułu wpisujemy Alias (najlepiej jest wpisać tu ten sam tytuł tylko bez polskich znaków – alias nie będzie widoczny na stronie głównej)

Poniżej, w duże puste okno wklejamy, lub wpisujemy treść naszego artykułu.

Ostatni element to zapisanie naszego artykułu. Aby to zrobić kliknijmy ikonę dyskietki, podpisaną „zapisz”. Dyskietka znajduje się pośród innych ikon, w prawym górnym rogu naszej witryny.

Po kliknięciu „zapisz” znaleźliśmy na stronie, gdzie widzimy wszystkie dodane artykuły.

Jeżeli chcemy dodać kolejny artykuł to musimy najechać myszką na podpis: Witryna, znajdujący się po lewej stronie szarego paska menu u góry. Gdy na niego najedziemy rozwinie nam się kilka opcji. Wybierzmy pierwszą z nich – Panel Kontrolny. Możemy teraz rozpocząć dodawanie kolejnego artykułu (wskazówki te same co przy dodawaniu poprzedniego artykułu)