Dodawanie elementów do modułu

Dodawanie elementów do modułu

Jak teraz dodać artykuły do naszego modułu? Najedźmy znów myszką na szary pasek menu u góry. Najedźmy tym razem na napis „menu”. Rozwinie nam się lista. Na liście tej powinien znajdować się już tytuł naszego modułu który przed chwilą stworzyliśmy. Kliknijmy na niego.

Przenieśliśmy się teraz na stronę naszego modułu. Znajduje się tu lista (na razie jeszcze pusta) Naciśnijmy więc zieloną ikonę „utwórz” znajdującą się wśród innych ikon po prawej stronie u góry.

Przenieśliśmy się na kolejną stronę. Widzimy na niej listę pozycji menu które możemy utworzyć. Nas interesują artykuły. Rozwińmy więc podpunkt artykuły klikając na niego. Jak widzimy rozwinęła nam się lista – pokazuje ona sposoby w jakie możemy zaprezentować nasze artykuły. Jeżeli zgrupowaliśmy nasze artykuły w kategorie możemy wybrać podpunkt: „Kategoria” a w nim na przykład podpunkt: „Lista-kategorie artykułów w kategorii” Kliknijmy na niego.

Przenieśliśmy się znów na kolejną podstronę. Tutaj dodamy naszą kategorię artykułów do modułu. Po prawej stronie u góry rozwińmy podpunkt „Parametry: podstawowe” U góry widzimy rozwijaną listę kategorii. Wybierzmy tą którą utworzyliśmy wcześniej.  Później po lewej stronie, u góry wpiszmy tytuł i alias naszej kategorii (alias bez polskich liter). Gdy już ustawimy odpowiednio wszystkie parametry możemy nacisnąć ikonę „zapisz” w prawym górnym rogu ekranu. Nowa kategoria artykułów powinna pojawić się nam w module na stronie głównej.

Gratulacje! Dodaliśmy własny artykuł na stronę!

Powodzenia w tworzeniu własnych interesujących treści i w dalszej zabawie z programem Joomla.