Po zalogowaniu

Po zalogowaniu

Po zalogowaniu pojawiają nam się na ekranie różne ikony – „dodaj artykuł”, „artykuły”, „strona startowa”, „sekcje”, „kategorie” itp. - znajdujemy się obecnie w panelu kontrolnym.

U góry ponad kolorowymi ikonami znajduje się szary pasek menu. Na pasku widzimy kilka opcji – Witryna, Menu, Artykuły, Komponenty, Rozszerzenia, Narzędzia, Pomoc.

Najedźmy teraz myszką na pierwszy z napisów na szarym menu –(czyli napis „Witryna”) ale nie klikajmy. Rozwinie nam się lista. Pierwsza opcja na liście to Panel Kontrolny. To właśnie w panelu kontrolnym obecnie jesteśmy. Kliknijmy teraz na panel kontrolny. Załadowała się znów ta sama strona – nic się nie zmieniło. To dlatego, że już wcześniej byliśmy w panelu kontrolnym.

W razie potrzeby gdybyśmy podczas następnych kroków pogubili się w menu możemy kliknąć znów na panel kontrolny i znaleźć się ponownie w pozycji wyjściowej. W pozycji z której możemy zacząć wszystko od początku.

 

 

Uwaga: po zalogowaniu się na zaplecze Joomli możemy zmieniać tu różne rzeczy, jednak nie widzimy rzeczywistego efektu naszych działań. Aby zobaczyć efekty możemy otworzyć drugą zakładkę w naszej przeglądarce i tam wejść na naszą stronę ( jednak nie na zaplecze – do panelu admina, ale na stronę główną – stronę którą zobaczą wszyscy Internauci odwiedzający nasz serwis) . Gdy coś zmienimy na zapleczu programu Joomla (w pierwszej zakładce) możemy przejść do tej naszej drugiej  zakładki i tam nacisnąć klawisz odśwież (klawisz odśwież w naszej przeglądarce internetowej). Wówczas zmiany które dokonaliśmy na zapleczu Joomli powinny ukazać nam się na widocznej stronie głównej (możemy zobaczyć czy wszystko układa się tak jak byśmy tego chcieli)