Jak usunąć moduł z listy?

Jak usunąć moduł z listy?

Aby usunąć moduł z listy najedźmy najpierw myszką na napis „Rozszerzenia” znajdujący się na szarym pasku menu u góry strony. Ale nie klikajmy.

Rozwinie nam się lista kliknijmy na podpunkt „Moduły” który powinien znajdować się na drugim miejscu tej rozwijanej listy. Kliknijmy na nim.

Przeszliśmy na stronę Modułów. Zobaczymy tu długą listę – są to wszystkie moduły które aktualnie mamy na naszej witrynie (oczywiście jeżeli mamy tak dużo modułów na stronie. Jeżeli nie mamy żadnego lista będzie pusta)

Widzimy, że każdy moduł ma kilka parametrów (parametrów które w większości możemy dowolnie zmieniać)

Pierwszy parametr to nazwa modułu.

Drugi parametr mówi nam czy moduł jest włączony, czy wyłączony ( tylko włączone moduły są widoczne na stronie głównej)

Trzeci parametr mówi nam w jakim porządku ustawiają nam się moduły – możemy zmieniać numery i wpisywać nowe, możemy też posługując się tymi małymi zielonymi strzałkami przesuwać nasz moduł o jedno miejsce do góry, lub o jedno miejsce na dół. (Ale uwaga – gdy pozmieniamy kolejność modułów tutaj, na zapleczu niestety nie sprawi to, że ustawią nam się one w kolejności również na stronie głównej. Aby tak się stało musieli byśmy pozmieniać daty dodania artykułów – ale o tym postaram się napisać w którymś z kolejnych artykułów)

Gdy już zmienimy kolejność naszych modułów musimy kliknąć na małą ikonkę dyskietki u góry (tuż przy napisie „Porządek” w menu modułów). Wówczas zapiszemy nasz nowy porządek. (jeżeli go zmieniliśmy)

Czwarty parametr mówi nam kto ma dostęp do tego modułu ( czy wszyscy Internauci którzy wejdą na naszą stronę mogą go zobaczyć? czy też np. tylko osoby które są zarejestrowane? Itp.)

Piąty parametr mówi nam gdzie znajduje się dany moduł na stronie głównej – „left” (z angielskiego „lewy”) oznacza na przykład, że dany moduł na stronie głównej pojawi się w lewym menu.

No tak my jednak chcieli byśmy usunąć moduły ze strony głównej.

Aby to zrobić spójrzmy na lewą stronę tabeli, znajdują się tutaj puste kwadratowe okienka. (Jedno okienko przy każdym module) Naciśnijmy na jedno z okienek – pojawi się nam znaczek zaznaczenia w środku kwadratowego okienka. Teraz możemy usunąć moduł przy którym znajduje się to zaznaczone okienko. Aby usunąć zaznaczony moduł naciśnijmy ikonkę „Usuń” która znajduje się po prawej stronie u góry ( usunięcie symbolizuje ikonka przedstawiająca kosz z czerwonym przekreśleniem, podpisana „Usuń”).

Możemy także zaznaczyć wszystkie moduły (gdy klikniemy puste kwadratowe okienko u samej góry zaznaczone zostaną wszystkie moduły). Po zaznaczeniu wszystkich modułów możemy też któryś z nich ( albo wszystkie) odznaczyć, klikając ponownie na kwadrat ze znacznikiem zaznaczenia. W miejscu tym pojawi się znów pusty kwadrat.

Na dole możemy przejść na kolejne strony (jeżeli więcej modułów znajduje się na kolejnych stronach)