Jak usunąć artykuły?

Jak usunąć artykuły?

Usunęliśmy już moduły ze strony, dzięki czemu zwykły internauta wchodząc na naszą witrynę nie będzie ich widział. Te artykuły, sondy, narzędzia wciąż jednak są na zapleczu naszej witryny. Chcielibyśmy je usunąć. Najedźmy kursorem na szarym menu na napis Artykuły. Rozwinie nam się lista. Kliknijmy na pierwszy podpunkt – Artykuły-wszystkie.

Pojawi nam się lista wszystkich artykułów które są obecnie na naszej witrynie. Podobnie jak w przypadku modułów zaznaczamy więc w okienkach po lewej, które artykuły chcemy usunąć. Po zaznaczeniu klikamy na ikonę kosza ( w prawym górnym rogu ). Artykuły które zaznaczyliśmy zostały przeniesione do kosza.

Artykuły zostały więc przeniesione do kosza ale nadal znajdują się na naszej witrynie ( tyle ,że w koszu) aby opróżnić kosz z artykułów musimy więc ponownie najechać kursorem na szare menu i napis Artykuły. Klikamy na podpunkt Artykuły w koszu.

 

Na nowo otwartej stronie zobaczymy listę artykułów, które aktualnie znajdują się w koszu. Aby usunąć artykuły z kosza zaznaczmy te które chcemy usunąć ( podobnie jak wcześniej możemy zaznaczyć wiele artykułów klikając na pusty kwadrat usytuowany najwyżej u góry po lewej stronie). Po zaznaczeniu artykułów do usunięcia kliknijmy na ikonę usuń, po prawej stronie u góry.

Pojawi nam się wówczas okno z ostrzeżeniem, że polecenie to usuwa trwale artykuły. Aby przejść dalej naciskamy znów ikonę z napisem usuń.

Po kliknięciu przenosimy się znów do kosza. Pojawia nam się komunikat, że usunięto na trwałe taką to a taką liczbę pozycji.

W koszu może znajdować się wiele pozycji, aby je usunąć musimy je po kolei zaznaczać i usuwać. (Na dole znajdują się strzałki dzięki którym możemy przejść do następnych stron)