Krok 1

Krok 1

Gdy włączamy witrynę z szablonami Joomli powinna pojawić nam się strona z włączonym krokiem pierwszym (po lewej stronie widzimy listę siedmiu kroków, krok pierwszy podświetlony jest na niebiesko, co oznacza, że właśnie go wykonujemy).

Krok pierwszy to wybór języka instalatora. Po prawej widzimy listę języków. Lista jest przesuwana więc języka polskiego na razie nie widać. Musimy chwycić szary suwak z prawej strony listy języków i przeciągnąć go na dół. Cała lista przesunie się nam również w dół i zobaczymy tam język polski (oznaczony symbolem „pl-PL – Polish(Poland)”). Zaznaczamy język polski – powinien podświetlić się nam na niebiesko.

Gdy zaznaczymy język możemy przejść do następnego kroku. W tym celu klikamy zieloną strzałkę podpisaną „dalej” która umieszczona jest w prawym, górnym rogu ekranu.

Przechodzimy do kroku drugiego.

Uwaga. Jeżeli w trakcie kolejnych kroków popełnimy błąd, zawsze możemy wrócić do poprzednich kroków klikając na listę kroków po lewej stronie, lub zacząć instalację jeszcze raz, od początku. W celu ponownego rozpoczęcia instalacji najlepiej jest zamknąć otwartą stronę z instalatorem i wejść na niego jeszcze raz (jak pamiętamy instalator znajduje się pod adresem naszej strony)